Przewaga pożyczki nad kredytem

Znaczna część przedsiębiorców, potrzebująca szybkiego zewnętrznego finansowania, decyduje się na zaciągnięcia pożyczki na firmę, która jest zdecydowanie łatwiejsza do pozyskania niż kredyt, który wymaga wypełniania masy formalności, co wymaga poświęcenia czasu, którego często po prostu brakuje. Często pożyczkę można pozyskać w 15-20 minut, przy minimalnej ilości formalności, z zapewnieniem elastycznych warunków zarówno w stosunku do kwoty jak i okresu spłaty zadłużenia.

Pożyczka na firmę – kiedy warto się na nią zdecydować

Obecnie niemal w każdej branży konkurencja pomiędzy przedsiębiorcami jest dość duża, dlatego też firmy chcące utrzymać się w ścisłej czołówce muszą dbać ciągle o podnoszenie jakości swoich produktów i usług. Rozwój technologiczny często wymaga nagłego pozyskania funduszy, co pozwala uniknąć spadku konkurencyjności bądź przestoju z funkcjonowaniu. Tak naprawdę na rynku istnieje niewiele sposób zewnętrznego finansowania działalności firmy, a spośród nich wszystkich zdecydowanie najkorzystniejsza jest pożyczka. Przy jej pomocy sfinansować można nie tylko zakup urządzeń czy maszyn, ale również budowę/zakup nowych budynków czy poprawić funkcjonalność i nowoczesność linii produkcyjnej. Pożyczka z pominięciem wszelkich formalności jakie należy spełnić przed otrzymaniem kredytu, to idealne rozwiązanie dla firm, w działaniu których to czas odgrywa niezwykle kluczową rolę.

W jakich przypadkach pożyczka jest lepsza od kredytu?

Przedsiębiorca wybierający pomiędzy kredytem a pożyczką na firmę, powinien przede wszystkim brać pod uwagę cel, na jaki pieniądze zostaną przeznaczone oraz swoje własne oczekiwania. W przypadku środków pieniężnych, które mają być przeznaczone na inwestycje, niezbędne jest obliczenie jej wstępnych kosztów oraz określenie rodzaju. To znacznie ułatwia zadanie, bowiem zarówno w przypadku pożyczki jak i kredytu nie warto korzystać ze środków większych, niż w rzeczywistości są potrzebne. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na kredyt, musi liczyć się nie tylko z ogromem niezbędnych do załatwienia formalności, ale również z koniecznością załatwienia wszystkiego osobiście w placówce banku. W przypadku pożyczek sprawa jest dużo prostsza – nie tylko ilość formalności jest zdecydowanie mniejsza, ale również umowa może być nawiązana online, np. przy wykorzystaniu platformy SimplyLoan. Podjęcie decyzji najczęściej nie trwa więcej niż kwadrans, co pozwala na pozyskanie finansowania szybko i łatwo, nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Pożyczki na firmę są nie tylko szybkie, ale również elastyczne. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z SimplyLoan mogą liczyć na finansowanie w wysokości od 1000 zł do nawet 500 000 zł. Okres spłaty zadłużenia rozłożony może zostać na okres od 6 miesięcy do 24 miesięcy. Warto także wspomnieć o tym, że w większości przypadków pożyczki na firmę udzielane są bez konieczności wnoszenia przez przedsiębiorcę wkładu własnego. W umowie uwzględnione jest także pokrycie 8% podatku VAT. Dodatkowo, koszty uzyskania pożyczki na firmę można wliczyć w koszty prowadzenia działalności, pod warunkiem jednak, że pożyczka została zaciągnięta na cel związany bezpośrednio z związany z działaniem firmy.

W wyborze korzystnego źródła zewnętrznego finansowania przedsiębiorca niezbędne jest także zwrócenie uwagi na specjalizację podmiotu, który będzie jego źródłem. Na rynku działają bowiem firmy, które specjalizują się w konkretnych branżach, a co za tym idzie ich know-how charakteryzuje się wyjątkowością i unikatowością. W przypadku Siemens Finance (jest to właściciel SimplyLoan) jest to specjalizacja polegająca na finansowaniu maszyn i urządzeń. Przedsiębiorca decydujący się na pożyczkę na firmę może liczyć także na sprawne i bezpieczne dostarczenie urządzenia/maszyny do miejsca docelowego, w którym będzie działać.

https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/finansowanie.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *