Kto może otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Przedsiębiorcy poszukujący alternatywnych dla kredytów bankowych form finansowania swojej działalności mogą ubiegać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości w firmie Smartvest.

Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się coraz popularniejszy produkt finansowy, kiedy warto po niego sięgnąć i kto ma największe szanse na uzyskanie takiej pożyczki.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Dostępne w ofercie firmy Smartvest pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią model kredytowania, w którym klient pożycza od instytucji finansowej określoną kwotę na warunkach przewidzianych w umowie pożyczki. Jednocześnie, dla zobowiązania ustanawiane jest zabezpieczenie w postaci należącej do pożyczkobiorcy nieruchomości. Produkty te, często nazywane pożyczkami pod zastaw domu, mieszkania czy działki, pozwalają pozyskać znaczne kwoty podmiotom, które z różnych powodów nie są zainteresowane ubieganiem się o kredyt w banku.

Jakie nieruchomości mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy klientów zainteresowanych otrzymaniem pożyczki pod zastaw nieruchomości, firma Smartvest ustanowiła rozległy katalog składników majątku, mogących stanowić zabezpieczenie transakcji. Należą do nich m.in.:

– budynek mieszkalny jednorodzinny,

– lokal (mieszkanie) w budynku wielorodzinnym,

– dowolny lokal usługowy będący własnością przedsiębiorcy,

– grunty rolne oraz działki budowlane,

– dowolne, inne obiekty o charakterze produkcyjnym, usługowym, magazynowym itp.

Co do zasady, osoba wnioskująca o pożyczkę musi dysponować nieruchomością na mocy aktu notarialnego lub innego dokumenty potwierdzającego własność. Jeśli lokal lub budynek stanowią współwłasność kilku osób bądź podmiotów, wszyscy właściciele muszą wyrazić zgodę na ustanowienie zastawu z przedmiotowej nieruchomości.

Jakie są najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw hipoteczny?

Pozabankowe pożyczki pod zastaw domu, mieszkania czy gruntu, to prywatne pożyczki bez BIK, BIG oraz KRD. Uproszczona weryfikacja zdolności kredytowej klienta wiąże się ze znacznie większą dostępnością takiej formy finansowania. Mniej formalności to również krótszy czas oczekiwania na decyzję kredytową, co dla wielu wnioskodawców jest bardzo istotne. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to również bardzo elastyczna forma finansowania, z możliwością indywidualnych negocjacji warunków spłaty zobowiązania.

Kto może ubiegać się o taką pożyczkę?

Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest dostępne są dla przedsiębiorców prowadzących biznes w formie jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek. Oceniając wniosek o przyznanie finansowania, nie są brane pod uwagę dane publikowane w rejestrach oraz bazach kredytowych. W praktyce oznacza to, że o pożyczkę mogą ubiegać się również te przedsiębiorstwa, które czasowo lub dłużej zmagają się z brakiem płynności finansowej, a także podmioty z zajęciami komorniczymi, tzw. złym BIK-iem, czy aktualnymi, innymi kredytami.

Zachęcamy do kontaktu przez stronę https://www.smartvest.pl/, gdzie znajduje się wniosek do wypełnienia, dane kontaktowe oraz szczegółowe informacje dotyczące pożyczek pod zastaw nieruchomości w Smartvest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *