Zastosowanie płyt HPL wewnątrz

Płyty z laminatu wysokociśnieniowego mają wiele zalet. Ich wysoka odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że firmy budowlane chętnie sięgają po nie przy budowie podbitek dachowych, zabudowy balkonów, a nawet jako elementy elewacji. Warto jednak znać również zastosowanie płyt HPL wewnątrz, które jest równie, a może nawet bardziej, bogate niż zewnętrzne.

Charakterystyka płyt HPL

Laminat wysokociśnieniowy to materiał o wysokiej udarności. Wybierając płyty z tego tworzywa, można więc być spokojnym o ich wytrzymałość i to zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki atmosferyczne. Kolejną cechą, za jaką coraz więcej osób docenia HPL, jest łatwość obróbki. Płyty można bez przeszkód formować, wyginać i ciąć, tworząc z nich ciekawe, skomplikowane kształty. Materiał ten sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko jakość, ale również kwestia estetyczna. Płyty HPL dostępne są w różnych kolorach, można też je zadrukowywać cyfrowo. Bardzo łatwo więc stworzyć z nich efektowne elementy aranżacji elewacji lub wykończenia wnętrz. Drewnopochodne i metaliczne wzory pięknie prezentują się na przykład na tworzonych z płyt HPL meblach.

Zastosowanie płyt HPL wewnątrz

Płyty HPL są odporne na działanie pary wodnej, uderzenia czy zadrapania. Te cechy sprawiają, że aż żal nie wykorzystać wspomnianego tworzywa we wnętrzach. Z płyt powstają meble kuchenne, blaty czy kabiny sanitariatów. Spotkać można również ścianki działowe czy drzwi. Bardzo szerokie jest też zastosowanie płyt HPL wewnątrz obiektów użyteczności publicznej. W hotelach, sklepach, laboratoriach, szpitalach, obiektach sportowych czy biurach jest sporo konstrukcji z HPL. Są to meble (np. meble biurowe, szafki basenowe, łóżka szpitalne) i okładziny ścienne lub sufitowe. Dzięki dostępności płyt w kilkudziesięciu kolorach, a także możliwości zadrukowania cyfrowego, praktycznie nie trzeba ograniczać wizji architekta. Kolejną zaletą, która czyni z HPL świetny materiał do wnętrz, jest łatwość utrzymania w czystości. By usunąć codzienne zabrudzenia, wystarczy przetarcie płyty miękką ścierką namoczoną w ciepłej wodzie.

Płyty HPL – idealne dla wymagających

Laminat przyda się wszędzie tam, gdzie wymagane jest coś wytrzymałego i estetycznego. Równie dobrze, jak na zewnątrz sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności (kuchnie, łazienki, laboratoria). Można więc z powodzeniem powiedzieć, że jest to niezawodny materiał, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Spróbuj sięgnąć w swoim domu lub firmie po płyty HPL i przekonaj się o tym sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *