Zastaw w lombardzie – czy warto?

Lombard wielu osobom kojarzy się z miejscem, w którym szybko można sprzedać wartościową rzecz i od razu otrzymać gotówkę.

Co można zastawić w lombardzie?

Nie ma jasnych wytycznych co do rodzaju zastawianych rzeczy, musi to być po prostu przedmiot stanowiący jakąś wartość. Chętnie przyjmowane są w lombardzie wartościowe dzieła sztuki, droga biżuteria, unikalne przedmioty kolekcjonerskie, antyki, elektronika, w niektórych placówkach można oddać w zastaw także sprzęt sportowy (np. rower), sprzęt muzyczny, elektronarzędzia, papiery wartościowe, a nawet samochód.

Właściciel lombardu sam ocenia, jaką wartość posiada dany przedmiot, a odmowa najczęściej dotyczy rzeczy uszkodzonych albo o bardzo niskiej wartości, oraz wtedy, gdy nie ma pewności co do ich pochodzenia.

Czy to się opłaca?

Lombardy preferują rzeczy, na które jest duży zbyt, tak że w razie braku spłaty zobowiązania pieniądze można łatwo odzyskać dzięki sprzedaży zastawu. Na spłatę zobowiązania klient ma dość mało czasu. Niektóre lombardy oferują możliwość renegocjacji terminu spłaty, to jednak oznacza dodatkowe koszty.

Plusy takiego rozwiązania? W lombardzie pieniądze można otrzymać od ręki, co bardzo pomaga osobom w krytycznej sytuacji. Praktycznie każdy, kto ma ukończone 18 lat, może skorzystać z takiej usługi, a do transakcji wystarczy dowód osobisty – niepotrzebne są zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, nikt też nie sprawdza wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy.

Transakcja jest legalna – z lombardem podpisuje się umowę określającą wartość zastawianego przedmiotu, wysokość pożyczki oraz termin jej spłaty.

A kupujący?

Kupując w Lombardzie masz 100% bezpieczeństwa, wszystkie produkty objęte są gwarancją i można je zwrócić w ciągu 24 godzin.
Jeśli tylko lubisz cenowe okazje lub szukasz ciekawych i nietypowych rzeczy to warto zapoznać się z ofertą dostępna w lombardexpres.pl

W ofercie dostępne są rzeczy takie jak biżuteria, markowe zegarki, zabawki czy elektronika w doskonałym stanie – wszystko po okazyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *