Logistyka na Śląsku – przykładowe inwestycje

Transport i logistyka prężnie rozwijają się w każdym regionie Polski – również w tych do niedawna niepopularnych miastach. Śląsk jest jednak jednym z niekwestionowanych liderów – zajmuje drugą pozycję, tuż za Warszawą i woj. mazowieckim. Jednak obiekty powstają już nie tylko w Katowicach i innych dużych miastach, ale i mniejszych – jak magazyny w Zabrzu, Żorach, Lędzinach itd. Poniżej przykładowe inwestycje w wybranych miastach Górnego Śląska.

Magazyny do wynajęcia w Zabrzu

Zabrze znajduje się na Wyżynie Śląskiej, na Górnym Śląsku w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, tzw. GOP. Pełni też rolę jednego z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej i zyskuje na znaczeniu również w branży logistycznej.

Hale magazynowe w Zabrzu cieszą się dużą popularnością, gdyż biegną tędy ważne drogi krajowe – jak 78, 88, 94, wojewódzkie – m.in. 921 czy 902 – Drogowa Trasa Średnicowa, a także trasa europejska E40 i autostrady – A1 oraz A4. Dobrze rozwinięty jest też transport kolejowy, a komunikacja miejska zapewnia dogodny dojazd do miejsc pracy – jak magazyny na wynajem w Zabrzu i okolicach miasta.

Centrum logistyczne Panattoni Park Żory

Nowoczesne centrum logistyczne zrealizowane przez firmę Panattoni, jednego z liderów rynku nieruchomości magazynowych w Europie, to pierwsza inwestycja tego rodzaju w Żorach. Panattoni Park Żory to dwie hale oferujące 84 000 m kw. powierzchni. Są to magazyny klasy A, wybudowane niedaleko drogi krajowej DK 81 oraz autostrad A1 i A4, w sąsiedztwie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

DL Invest Group w Psarach. Prawie milion metrów kwadratowych powierzchni, bliskość drogi krajowej nr 86 (Katowice – Warszawa), nowoczesność – inwestycja w Psarach obejmuje magazyny, ale też przedszkole, strefy rekreacyjne, lokal gastronomiczny. W ramach I etapu inwestycji oddano 70 tys. mkw. powierzchni.

Logicor Czeladź. Nowoczesny obiekt w Czeladzi dostarcza 62 560 mkw. powierzchni magazynowych. Moduł minimalny wynosi tutaj 1 800 mkw. Największym atutem inwestycji jest świetne położenie – tylko ok. 10 km od Katowic, w pobliżu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Goodman Bytom Logistics Centre. Zaletą inwestycji jest łączna powierzchnia magazynowa wynosząca 64 249 mkw., ale też położenie – w północnej części Górnego Śląska, w granicach miasta, w pobliżu drogi krajowej nr 88 i autostrady A1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *